Pilica Koniecpol 1:1 Concordia Knurów (b)

Kontakty

Aktualności

Do trzech razy sztuka!

• autor: _muszkieter, 2013-08-30 12:15

W sobotnie popołudnie 31 sierpnia, nasz zespół rozegrał w Kamienicy Polskiej trzeci mecz derbowy z rzędu. Po porażce w Żarkach i remisie w Koniecpolu, nasi kibice doczekali się zwycięstwa w bardzo dobrym stylu.

Nasz zespół przyjechał na bardzo trudny teren do Kamienicy Polskiej. Tamtejszy LKS nie leży naszej drużynie i zawsze były to bardzo trudne mecze. Nie inaczej było tym razem. Zaczynamy, godzina 17:03 i rozlega się pierwszy gwizdek arbitra Hellera. Mecz rozpoczynają gospodarze i to oni zaczynają od pierwszych groźnych akcji. Na szczęście bez konsekwencji. Mocniej zabiło serce naszym kibicom w 7 minucie gdy nie pilnowany zawodnik LKS-u wpadł w pole karne  i w sytuacji sam na sam strzelił obok prawego słupka. Dwie minuty później to nasz zespół mógł prowadzić, 40-to metrowym rajdem popisał się Mateusz Kyzioł lecz w polu karnym dwóch obrońców zablokowało jego strzał i musiał mocno centrować do niepilnowanego Emila Adamczyk, lecz mocno bita futbolówka odbiła się od jego nogi. Po tych dwóch groźnych akcjach w pierwszych 10 minutach widowisko się znacznie uspokoiło a gra przeniosła się w środek boiska. Gospodarze są częściej przy piłce ale bez większych korzyści. Dopiero w końcówce spotkania ożywiła się nasza drużyna, zaczynamy groźnie atakować lecz gospodarze rozbijali nasze kontry faulami na własnej połowie. Gdy wydawało się, że to my strzelimy pierwszą bramkę, LKS ruszył z szybką kontrą ze środka boiska, piłka zagrana na lewą stronę do nie pilnowanego zawodnika LKS-u, spóźniony Robert Kowalczyk fauluje w polu karnym gracz gospodarzy. Sędzia Heller w 40 minucie wskazuje na punkt oddalony od bramki o 11 metrów. Pewnym egzekutorem rzutu karnego zostaje Robert Wosiewicz i gospodarze na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy prowadzą 1-0. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i po 45 minutach przegrywamy w Kamienicy Polskiej 1-0. W przerwie trener Sebastian Pluta dokonał jednej zmiany. Grającego trenera zmienił powracający po kontuzji Michał Kurpios. Rozpoczynamy drugą połowę. Wynik jest nadal otwarty więc ruszamy na zespół LKS-u i na efekt nie trzeba długo czekać. 5 minut po wznowieniu gry z piłką ze środka boiska zabrał się Mateusz Kyzioł, który szybko popędził z futbolówką w pole karne gospodarzy. Rozpędzony Mateusz był nie do zatrzymania, obrońca starał się ratować sytuację faulując naszego napastnika we własnym polu karnym. Rzut karny! W 51 minucie pewnie „jedenastkę” na gola zamienia nasz etatowy egzekutor Emil Adamczyk! Gospodarze nie spodziewali się takiego obrotu sprawy a nasz zespół poszedł za ciosem. W 60 minucie, przejęcie piłki w środku boiska z piłką popędził nie do zatrzymania dzisiejszego popołudnia Mateusz Kyzioł, który idealnie zgrał piłkę w pole karne do nie pilnowanego Marcina Kurpiosa, który pewnie pokonuje bramkarza gospodarzy. To jeszcze nie koniec, w 69 minucie faul na Emilu Adamczyku w środku boiska. Szybko rozegrana akcja po faulu do Marcina Kurpiosa ten widząc niepilnowanego Mateusza Kyzioła idealnie zacentrował futbolówkę na 6 metr, Mateuszowi pozostawało tylko dostawić nogę i pokonać bramkarza Szramowiata. Dwadzieścia minut do zakończenia spotkania nasz zespół prowadzi w Kamienicy Polskiej 1-3. W końcówce spotkania Michał Kurpios mógł podwyższyć wynik lecz piłką podskoczyła w polu karnym i jego strzał był niecelny. Po 94 minutach i rewelacyjnej drugiej połowie wygrywamy na bardzo trudnym terenie 1-3. Bardzo dobrze i konsekwentnie według zaleceń trenera zagrał cały zespół i pewnie zwyciężył w swoim trzecim z rzędu meczu derbowym.

LKS Kamienica Polska – PILICA Koniecpol 1 – 3 (1 – 0)

Bramki:

51’ Emil Adamczyk (k)