Pilica Koniecpol 1:1 Concordia Knurów (b)

Kontakty

Aktualności

Miało być zwycięstwo, skończyło się podziałem punktów

• autor: _muszkieter, 2013-08-14 07:56

W meczu 2 kolejki IV ligi śląskiej gr. 1 piłkarze Sebastiana Pluty w pierwszym meczu przed własną publicznością podejmowali Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza.

Na papierze faworytem spotkania był zespół prowadzony przez Sebastiana Plutę. Środowi goście po roszadach w składzie z końcówki poprzedniego sezonu nie są już tak silnym zespołem jak przed rokiem. Z zespołem z Dąbrowy Górniczej pożegnała się większość zawodników. Kibice w Koniecpolu liczyli na 3 punkty. Jak wyglądało spotkanie?

Mecz rozpoczął się 4 minuty po 17:30. Pierwszy gwizdek i sędzia główny dał znak do rozpoczęcia 2 kolejki sezonu 2013/14. Od pierwszych minut bardzo ambitnie rozpoczęli goście. Przejęli inicjatywę w środku pola i uruchamiali skrzydła długimi krosowymi podaniami. W 7 minucie Maciej Wolski oddaje pierwszy strzał. Piłka po jego uderzeniu mija prawy słupek. Gra przeniosła się w środek boiska i z murawy zaczęło wiać nudą. Dużo niedokładnych podań, strat w środku boiska i masa fauli obniżyły poziom meczu. Po nudnych 10 minutach ze środka boiska szybką kontrę zapoczątkował Emil Adamczyk zrobił z piłką jakieś 20-25m., zgrał prostopadłą piłkę do Damiana Krawczyka, ten nie czekając strzelił mocną piłkę w pole karne, gdzie w dogodnej sytuacji znalazł się Maciej Wolski lecz nie trafił w piłkę i przy Zamkowej nadal bez bramek. Uciekają kolejne minuty i tak w 24 minucie sunie atak z prawej strony, piłka w polu karnym ma Mateusz Kyzioł zgrywa do Damiana Krawczyka, który oddaje strzał. Piłka mija światło bramki. Cztery minuty później z lewej strony boiska faulowy 20m od bramki jest Mateusz Kyzioł. Do rzutu wolnego podchodzi Damian Krawczyk. Mocny strzał minimalnie mija lewy słupek gości. Widać przewagę naszego zespołu lecz brakuje udokumentowania przewagi strzeleniem bramki. W 30 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Artur Derejczyk, lecz futbolówka nie chce znaleźć drogi do siatki. Piłka po mocnym uderzeniu przechodzi obok prawego słupka. Goście z Dąbrowy Górniczej przeprowadzali co jakiś czas szybkie kontry lecz nasi defensorzy szybko przerywali ataki Zagłębiaka. Do przerwy 0-0 mało klarownych sytuacji jak na lekarstwo. Czekamy na kolejne 45 minut i bramkę naszego zespołu. Drugą połowę z animuszem rozpoczęli goście, którzy opanowali środek boiska i kontrolowali wydarzenia na boisku. W 52 minucie trener Pluta wprowadził dwóch zawodników. Groźne kontry naszego zespołu pędziły głównie prawą stroną lecz brakowało ostatniego podania. Idealnej sytuacji w 78 minucie Emil Adamczyk nie wykorzystał szybkiego prostopadłego podania, za bardzo wyrzucił sobie piłkę i w ostatniej chwili bramkarz Zagłębiaka ratuje sytuację. W 88 minucie oddajemy pierwszy celny strzał w światło bramki za sprawą Roberta Kowalczyka, który otrzymał podanie na 25 metrze. Dobrą paradą popisał się bramkarz gości i zażegnał zagrożenie. W doliczonym już czasie gry wykonujemy rzut z lewej strony pola karnego, mocno bita piłka na długi słupek, tam akcję zamyka Łukasz Groszek. Strzał głową minimalnie mija światło bramki. Po bardzo słabej drugiej połowie Pilica bezbramkowo remisuje z Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza.

PILICA Koniecpol – ZAGŁĘBIAK Dąbrowa Górnicza 0 – 0