Pilica Koniecpol 1:1 Concordia Knurów (b)

Kontakty

Aktualności

Udana inaguracja w Knurowie

• autor: _muszkieter, 2013-08-10 08:23

10 sierpnia podopieczni Sebastiana Pluty zainaugurowali rozgrywki w IV lidze śląskiej gr.1. Rywalem naszego zespołu był beniaminek rozgrywek drużyna Concordii Knurów.

Po przerwie letniej w składzie naszego zespołu kilka zmian, z drużyną pożegnali się Rafał Berliński, Piotr Nowakowski, Mateusz Matuszewski oraz Jakub Machura. Włodarze z ul. Zamkowej zakontraktowali na najbliższy sezon Damiana Krawczyka, Macieja Wolskiego, Roberta Kowalczyka. Powrót do drużyny Mateusza Idziaka i przesunięcie do kadry seniorów otrzymał Piotr Kleina. Knurów godzina 16 godzina do rozpoczęcia pierwszego meczu w sezonie 2013/14. Piłkarze nastawieni bojowo do spotkania z beniaminkiem. Obiekt przy Dworcowej wygląda bardzo dobrze, murawa dobrze utrzymana a na trybunach słychać kibiców gospodarzy. Godzina 17 pierwszy gwizdek sędziego Mirosława Góreckiego z Katowic. Pierwsze minuty obie drużyny spędzają w środku pola, badanie drużyny przeciwnej szukanie najsłabszych punktów. Po pierwszym kwadransie i wyszumieniu się drużyny z Knurowa do głosu zaczynają dochodzić piłkarze Sebastiana Pluty. Groźny z przodu był jak zawsze nowy kapitan drużyny z Koniecpola Mateusz Kyzioł, gdzie obrońcy mieli z nim bardzo dużo pracy. Dobrze działał środek boiska a i obrona nie popełniała błędów. Od 30 minuty można śmiało powiedzieć, że mecz układa się pod dyktando naszego zespołu. Gospodarze pierwszy celny strzał w światło bramki oddają dopiero w 38 minucie, lecz na posterunku stoi Przemysław Rudak. Natomiast mocnym strzałem z rzutu wolnego w 24 minucie postraszył drużynę gospodarzy Damian Krawczyk, mocno bita piłka z lewej strony boiska lecz bramkarz Concordii piąstkuje piłkę przed siebie oddalając zagrożenie. W 39 minucie szybkim rajdem w polu karnym popisuje się Marcin Kurpios silny strzał zmierzający w samo okienko bramki strzeżonej przez Pawła Krasonia. Bramkarz gospodarzy po raz kolejny ratuje swój zespół przed stratą bramki. Do przerwy wynik nie ulega zmianie i po 45 minutach nasz zespół remisuje w Knurowie 0-0.  Po zmianie stron w składzie Pilicy bez zmian. Na murawie melduje się ta sama 11-stka. Drugą część spotkania rozpoczyna Pilica, która od razu narzuca swój styl gry, gospodarze nieco wystraszenie naszego zespołu czekają na kontrataki, które pewnie rozbija nasza obrona. 49 minuta szybka akcja z prawej strony boiska do piłki dopada Marcin Kurpios, oddając strzał na bramkę niefortunnie upada na prawą nogę i doznaje kontuzji. Piłkarz leżąc poza bramką gospodarzy czeka na karetkę a chwilę później za niego na murawie melduje się Michał Kurpios. Duże podziękowania dla kibiców Concordii i Pilicy, którzy również pojawili się na obiekcie w Knurowie. W momencie gdy karetka zabierała do szpitala kontuzjowanego Marcina Kurpiosa z trybun rozległy się gromkie brawa. Z każdą kolejną minutą widać coraz większe zmęczenie w drużynie Concordii, coraz więcej wolnego miejsca w środku boiska daje nam szansę na prowadzenie gry. W 60 minucie grający trener opuszcza plac gry a w swoje miejsce desygnował Rafała Szyndlera. Poukładana gra z tyłu i dobrze działające skrzydła dają nadzieje na korzystny końcowy wynik. W 71 minucie w środku pola z piłką sunie Damian Krawczyk, niepilnowany robi jeszcze kilka metrów i oddaje mocny, chodź bezpieczny strzał w światło bramki, bramkarz Concordii źle sparował piłkę, która ostatecznie przeleciała nad jego głową i wpadła do bramki. Pilica na 19 minut prowadzi w Knurowie 0-1. Gospodarze za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania co spowodowało odkrycie się z tyłu. Nasz zespół w końcówce spotkania przeprowadzał bardzo szybkie kontrataki raz lewą stroną raz prawą stroną boiska i na podwyższenie wyniku brakowało tylko ostatniego podania. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem 1-0, bardzo szybka kontra ze środka boiska poszła na prawe skrzydło, tam z piłką szalał Rafał Szyndler podał do Mateusza Kyzioła. Kyzioł widząc niepilnowanego wbiegającego w pole karne Emila Adamczyka zagrywa piłkę na 10 metr. Piłka po jego uderzeniu zatrzepotała w siatce Concordii i pewne już było, że trzy punkty pojadą do Koniecpola. Po dobrym spotkaniu Pilica Koniecpol wygrywa z beniaminkiem na inaugurację rozgrywek w IV lidze 0-2.

CONCORDIA Knurów – PILICA Koniecpol 0 – 2 (0 – 0)