Pilica Koniecpol 1:1 Concordia Knurów (b)

Aktualności

Podsumowanie sezonu 2012/13

• autor: _muszkieter, 2013-07-08 13:48

Sezon zakończony piłkarze na zasłużonych urlopach. Już 10 lipca nasi piłkarze wznowią treningi przed szybko zbliżającym się nowym sezonem. Zapraszamy do przeanalizowania statystyk z sezonu 2012/13.

IV liga zakończyła rozgrywki 26 czerwca. Nasz zespół z dorobkiem 46 punktów uplasował się na wysokim 6 miejscu. Analizując cały sezon piłkarze naszego zespołu strzelili 48 bramek w 30 meczach. Straciliśmy 33 bramki. Jak to rozkłada się na rundę jesienną i wiosenną, proszę spojrzeć na statystyki.

Porażki                   1                                3

Na własnym stadionie piłkarze Pilicy zdobyli 17 punktów, stosunek bramek 10-4. Na wyjazdach wyglądało to znacznie gorzej 8 zdobytych punktów i stosunek bramek 11-11.

Wiosna 2013

Zdobyte punkty: 21

Bramki: 27-18

Zwycięstwa             2                                3

Remisy                   4                                2

Porażki                   1                                3

Analizując rundę wiosenną widać, że nasz zespół był drużyną remisów. Nie było atutu własnego boiska tylko 2 zwycięstwa w 7 meczach i aż 4 remisy. Na własnym boisku zdobyliśmy tylko 10 punktów z dość słabym bilansem bramek 8-8. Nieco lepiej do rundy jesiennej zagraliśmy w meczach wyjazdowych 11 punktów i całkiem niezły bilans bramek 19-10. Szczegółowe statystyki dotyczą rundy wiosennej. Jak rozkładały się strzelone bramki w różnych odstępach czasowych.

Przeanalizujmy to jeszcze bardziej szczegółowo. Na początek pierwsze 45 minut

0’ – 45’                                 12 – 5

Strzelone bramki                                           Stracone bramki

0’ – 15’                  2                                            0’ – 15’                 2

16’ – 30’                5                                            16’ – 30’                2

31’ – 45’                5                                            31’ – 45’                1

Razem:                12                                          Razem:                  5

Jak wygląda skuteczność strzelecka w drugiej połowie? Zobaczmy

46’ – 90’                            15 – 13

46’ – 60’                4                                           46’ – 60’                 3

61’ – 75’                4                                            61’ – 75’                3

76’ – 90’                7                                            76’ – 90’                7

Razem:                15                                          Razem:                13

Analizując pierwsze 45 minut najwięcej strzeliliśmy bramek w 16-45 minucie aż 10. Mało bramek w pierwszej połowie wpada do naszej bramki. W pierwszej połowie tylko 5. Nieco gorzej wypada drugie 45 minut gdzie nadal jesteśmy skuteczni. Najwięcej bramek wpada do bramki rywali w ostatnim kwadransie meczu. 7 strzelonych bramek. Dużo bramek tracimy w drugiej połowie. W sumie 13 z czego 7 w ostatnim kwadransie meczu.

Przeanalizujmy to jeszcze dokładniej i zobaczmy jak wyglądało to na własnym stadionie a także na boiskach rywali.

DOM

0’ – 15’                  0                                            0’ – 15’                 1

16’ – 30’                2                                            16’ – 30’                0

31’ – 45’                3                                            31’ – 45’                1

Razem:                 5                                            Razem:                 2

46’ – 60’                0                                            46’ – 60’                1

61’ – 75’                1                                            61’ – 75’                1

76’ – 90’                2                                            76’ – 90’                4

Razem:                 3                                            Razem:                6

SUMA: 8 strzelonych                                    SUMA: 8 straconych

Czas przeanalizować jak nasi piłkarze zdobywali bramki w meczach wyjazdowych.

WYJAZD

0’ – 15’                  2                                            0’ – 15’                 1

16’ – 30’                3                                            16’ – 30’                2

31’ – 45’                2                                            31’ – 45’                0

Razem:                 7                                            Razem:                3

Strzelone bramki                                           Stracone bramki

46’ – 60’                4                                            46’ – 60’                2

61’ – 75’                3                                            61’ – 75’                2

76’ – 90’                5                                            76’ – 90’                3

Razem:                12                                          Razem:                  7

SUMA: 19 strzelonych                                  SUMA: 10 straconych

Statystyki pokazują iż nasz zespół w rundzie wiosennej zdobył więcej punktów na wyjazdach niż przed własną publicznością. 3 zwycięstwa 2 remisy i porażki dają 11 punktów. Stosunek bramek 19-10. Nasz zespół na wiosnę był dość gościnny dla swoich rywali. Co prawda przegrał tylko 1 mecz 4 zremisował i tylko 2 wygrał. Kibice nie mogli zbytnio rozkoszować się bramkami strzelanymi przez nasz zespół. Do bramki rywali wpadło tylko 8 bramek. Tyle samo bramek zaaplikowali nam rywale.

Najwięcej bramek kibice Pilicy na własnym stadionie zobaczyli w meczu:

Pilica – Górnik 09             7 bramek (4 – 3)

Na wyjeździe w meczu

Zagłębiak – Pilica             8 bramek (0 – 8)

Najlepszym strzelcem został:

Emil Adamczyk 10 bramek

Michał Kurpios 5 bramek

Najczęściej karanym zawodnikiem został:

Mateusz Kyzioł 10 kartek

Marcin Wroński 9 kartek

Sezon zakończony, mamy nadzieję, że nowy będzie jeszcze lepszy i poprawimy bilans meczowy na własnym stadionie bo w rundzie wiosennej to właśnie przy Zamkowej mieliśmy największe problemy ze zdobywaniem punktów.