Pilica Koniecpol 1:1 Concordia Knurów (b)

Kontakty

Aktualności

Z Rudy Śląskiej na tarczy

• autor: _muszkieter, 2013-05-09 16:11

Miniona sobota nie była udaną dla naszych piłkarzy. W meczu 21 kolejki po słabym meczu przegrywamy 3-2 ze Slavią Ruda Śląska i spadamy na 6 pozycję w tabeli.

Podopieczni Krzysztofa Całusa nie sprostali rudzkiej Slavii i po słabym meczu przegrali 3-2. Na prowadzenie gospodarze wyszli już w 10 minucie po błędzie Rafała Berlińskiego, który nie upilnował Kamila Zalewskiego. W sytuacji sam na sam przelobowany został Przemysław Woldan i po 10 minutach przegrywamy 1-0. Z biegiem czasu opanowujemy środek boiska lecz rażąca niedokładność podań nie przynosi efektu w postaci wyrównującej bramki. Dopiero w 24 minucie na strzał na krótki słupek decyduje się Mateusz Kyzioł, bramkarz źle ustawiony i piłka w siatce. Remis. Mimo iż obie drużyny miały swoje akcje wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Druga część spotkania rozpoczęła się wręcz idealnie dla naszego zespołu. Pierwsza akcja i od razu mocne uderzenie. Piękną akcję z prawej strony przeprowadził nasz zespół, piłka trafia do Mateusza Kyzioła w pole karne, ten zgrywa do Michała Kurpiosa, któremu nie pozostaje nic więcej jak tylko wbić piłkę do bramki. 47 minuta Pilica prowadzi 1-2. Gdy wydawało się, że powoli dobijemy rywala popełniamy błąd w defensywie. Marcin Kurpios zamiast „odpalić” i oddalić zagrożenie pod własną bramką zgrał przed siebie piłkę głową po czym futbolówka została przechwycona przez jednego z zawodników Slavii, którzy wyrównali stan meczu zaledwie po trzech minutach. 50 minuta 2-2. Gospodarze poszli za ciosem i chodź w 57 minucie uratowała nas poprzeczka to pięć minut później po perfekcyjnej akcji z lewej strony było już 3-2 za sprawą Łukasza Witora. Z każdą upływająca minutą widać bezradność naszych zawodników. Do tego dochodzi jeszcze fakt iż nie najlepsze zawody prowadziła trójka sędziowska z Żywca. Każdy kontakt zawodników kończył się gwizdkiem w kierunku gospodarzy. Z tego wszystkiego nerwów na wodzy nie utrzymał Mateusz Kyzioł, który po dwóch żółtych kartkach musiał opuścić boisko przed czasem. Mimo kilku prób w końcówce spotkania wynik nie uległ już zmianie i pierwsza porażka w rundzie wiosennej stała się faktem.

SLAVIA Ruda Śląska - PILICA Koniecpol 3 - 2 (1 - 1)