Udany wyjazd do Ząbkowic

• autor: _muszkieter, 2013-05-01 08:57

Czwartoligowcy 1 maja rozegrali 19 kolejkę spotkań. Naszym zawodnikom przyszło grać z outsiderem Unią Ząbkowice. Mecz stał na dobrym poziomie a co najważniejsze Pilica zainkasowała komplet punktów.

Trójka sędziowska z Żywca punktualnie o 17 rozpoczęła w Ząbkowicach 19 kolejkę spotkań. Zdecydowanym faworytem była oczywiście Pilica ale goście aby pozostać w IV lidze muszą po prostu wygrywać i zdobywać kolejne punkty na swoje konto. Od początku spotkania do śmiałych ataków ruszył nasz zespół, który w pierwszych minutach groźnie zaatakował bramkę Ząbkowiczan. W 8 minucie źle zachowała się obrona Unii co wykorzystał szybki Jakub Machura. Bramki co prawda nie strzelił ale bramkarz ratując sytuację w polu karnym wyciął naszego napastnika i sędzia wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki był Emil Adamczyk, który otworzył wynik spotkania. W pierwszej połowie kibice bramek już nie zobaczyli lecz gra mogła się podobać. Druga część meczu ułożyła się znakomicie dla podopiecznych Krzysztofa Całusa. Szybko strzelona bramka przez Mateusza Kyzioła po świetnej akcji Artura Derejczyka z lewej strony ułożyła spotkanie. Gospodarze szybko przeprowadzili zmiany i za wszelką cenę chcieli nawiązać kontakt i zdobyć honorową bramkę. Po jednym z rzutów rożnych w 70 minucie Unia zmniejsza stratę i zapowiadała się ciekawa końcówka meczu. Trener Całus w 74 minucie dokonał zmiany za Jakuba Machurę zameldował się na murawie Michał Kurpios i jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę. Sześć minut później było po meczu po bardzo szybkiej akcji z prawej strony akcję zamknął Michał Kurpios ustalając wynik spotkania. Gospodarze w końcówce spotkania stracili po drugiej żółtej kartce zawodnika i było już wiadomo, że trzy punkty pojadą do Koniecpola. Pilica zajmuje obecnie trzecią pozycję w tabeli ze stratą 5 punktów do Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza i 9 punktów do lidera Szombierek Bytom. W najbliższą niedzielę możemy odrobić dystans do lidera, gdyż na Zamkową przyjeżdża sam lider Szombierki Bytom.

UNIA Ząbkowice - PILICA Koniecpol 1 - 3 (0 - 1)

Przemysław Woldan, Derejczyk Rafał, Berliński Rafał, Groszek Łukasz, Wroński Marcin, Derejczyk Artur (86' Nowak Marek), Emil Adamczyk, Pluta Sebastian, Kurpios Marcin, Kyzioł Mateusz, Machura Jakub (74' Kurpios Michał)

REZERWOWI:

Rudak Przemysław, Cieśla Grzegorz, Nowakowski Piotr, Matuszewski Mateusz, Szyndler Rafał

BRAMKI:

8' Adamczyk (k), 48' Kyzioł, 80' Kurpios Mi.

autor: ~klauss 2013-05-01 19:51:21

avatar Wyzwolenie Chorzów - Górnik Piaski 0:3{0:2}.

autor: ~kks 2013-05-01 20:12:16

avatar kto strzelił ??

autor: ~anonim 2013-05-02 18:09:45

avatar brawo Pilica!