8 listopada 2009, godz. 12:00 - Stadion Miejski w Koniecpolu
PILICA KONIECPOL - POGOŃ BLACHOWNIA 4-0(3-0)
3-0 - Marek Michalski
4-0 - Jakub Wichrowski

Skład: Rudak(80.Ł.Idziak) - Cieśla, Dryja, Wichrowski, Mrugała, Starczewski, Kurpios, Skrzypczyk(83.M.Idziak), Michalski, Znojkiewicz(60. Szyndler), Halewski(75.Kaczmarzyk)
Ławka: M.Nowak

Mecz rozpoczyna się od ataków gospodarzy. Na pierwsza bramkę nie musimy długo czekać bo zaledwie kilka minut od rozpoczęcia. Tomasz Halewski dorzuca piłkę w pole karne wprost na głowę Sławomira Znojkiewicza ten uderza mocno lecz bramkarz wybija piłkę, która odbija się od słupka i wtedy to dopada do piłki Marek Michalski i pakuje ją z bliskiej odległości do niemal że pustej bramki. Druga bramka pada kilka minut później. Gra toczy się w środku boiska.Michał Kurpios zagrywa piłkę w uliczkę wprost pod nogi Filipa Starczewskiego a ten bez namysłu strzela po długim rogu i prowadzimy już 2:0. Trzecia bramka pada kilka minut przed końcem pierwszej części meczu. W roli głównej znowu jest Tomasz Halewski. To on zbiega z piłka w pobliże narożnika boiska tam ośmiesza dwóch zawodników Blachowni po przez założenie im tak zwanych "siatek" i dorzuca piłkę wprost na nogę Marka Michalskiego, który dokłada tylko nogę i prowadzimy już 3:0 i takim wynikiem kończy się pierwsza połowa. Po zmianie stron gra obu drużyn się nie zmienia, gospodarze znowu narzucają tępo i swój styl gry na przeciwnika czego skutkiem były kolejne dogodne sytuacje do zdobycia następnych bramek lecz brakowało skuteczności by umieścić piłkę w siatce. W 80 min. wchodzi na boisko Mateusz Idziak. Wychowanek "Pilicy" debiutujący w Klasie Okręgowej. Mateusz jest zawodnikiem, który w przyszłości może decydować o grze obronnej drużyny z Koniecpola. Wracając do gry tuż po zmianie mamy rzut wolny. Jego wykonawcą jest Michał Kurpios. Dorzuca on piłkę w pole karne gości wprost na głowę naszego kapitana Jakuba Wichrowskiego, który bez problemu umieszcza futbolówkę w siatce i ustala wynik na 4:0.

Na meczu pojawił się jak zawsze nasz fanklub, który zagrzewał swoimi przyśpiewkami naszych piłkarzy do gry.

Mimo wczorajszej wygranej zajmujemy nadal drugie miejsce w tabeli. Liderem nadal pozostaje drużyna z Kamienicy Polskiej, która ma jeden punkt więcej niż Pilica.