Pilica Koniecpol - Unia Kalety 3-1(1-1)
Bramki: Starczewski 18', Wichrowski 68', Michalski 81' - Maruszczyk 37'

Skład: Rudak - Cieśla, Szwajkowski, Dryja, M.Nowak(75.Mrugała), Starczewski(54.Skrzypczyk), Kurpios, Wichrowski, Michalski(84.T.Nowak), Znojkiewicz(52.Szyndler), Halewski
Na ławce pozostali: Ł.Idziak, Gęsikowski

W rozegranym w niedzielne popołudnie spotkaniu 4 kolejki częstochowskiej "okręgówki" nasza drużyna wygrywa pewnie z Unią Kalety 3-1...
Początek meczu to zdecydowana przewaga naszej drużyny. Na pierwszy efekt tej przewagi nie musieliśmy długo czekać. Już w 18 minucie spotkania świetnym zagraniem popisał się Marek Michalski, który posłał prostopadłą piłkę do wprost wychodzącego na pozycję Filipa Starczewskiego, który przy asyście dwóch obrońców gości wpakował piłkę do bramki. Nasza przewaga po zdobyciu bramki nadal była widoczna. Mogliśmy podwyższyć prowadzenie znowu za sprawą Filipa Starczewskiego, lecz w tym momencie obrońcy Unii poradzili sobie bez większego problemu. Pilica nadal atakowała, ale Unia nie zamierzała odpuścić. Zawodnicy z Kalet stwarzali coraz to groźniejsze kontry, co zaowocowała bramką w 30 minucie spotkania. Świetnie akcję gości oskrzydlił Martin Skowronek i wyłożył piłkę na 5 metr od bramki, Maruszczykowi, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce bramki bronionej przez Przemysława Rudaka. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy. Po przerwie obie drużyny stwarzały sobie groźne sytuacje. Nasza drużyna mocno atakowała co przynosiło efekt w postaci stałych fragmentów gry. I właśnie po jednym z nich, a dokładnie po rzucie rożnym z 68 minuty spotkania, wykonywanym przez Michała Kurpiosa najwyżej w górę wyskoczył Jakub Wichrowski i precyzyjnym strzałem głową strzelił gola dającego Nam prowadzenie. Ta bramka wyraźnie uskrzydliła naszych zawodników, co otworzyło szansę dla Unii, ponieważ Pilica zaatakowała większą liczbą graczy. Jedna z kontr drużyny z Kalet mogła zakończyć się bramką wyrównującą, lecz nasi obrońcy zdołali zapobiec utracie bramki. Za to później, a mianowicie w 81 minucie spotkania zwycięstwo przypieczętował Marek Michalski wykorzystując zagranie Rafał Szyndlera, który chciał przelobować bramkarza, ale zbyt wysoko zagrał piłkę na bramkarzem. Lecz czujnością wykazał się w tej sytuacji Michalski i z najbliższej odległości strzałem głową umieścił pilkę w siatce. Obie drużyny w końcówce stworzyły jeszcze kilka sytuacji, ale wynik nie uległ zmianie. Obecnie zjmujemy 2 miejsce w tabeli i pozostajemy jedyną nie pokonaną drużyną obecnego sezonu! A już w najbliższą środe kolejny mecz. Tym czeka na wyjzd do Zawad na mecz z Kingway-em Popów.